Bitcoin Core – návod – plnohodnotný klient I.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. Drynox napsal:

  Zdravím, jak nastavím kam bude Bitcoin Core stahovat blockchainy? I když mám program nainstalovaný na jiném disku, blockchainy stále stahuje na systémový disk na kterém mám málo místa.

 2. Marty napsal:

  Způsobů je více, vytvořte si například dávkový soubor (.BAT) – jako prostý textový soubor třeba v Notepadu, vložte do něj jediný příkaz ve tvaru:
  „C:\Program Files (x86)\Bitcoin\bitcoin-qt.exe“ -datadir=e:\backup\btc
  kde v první části nahraďte cestu skutečnou cestou k programu bitcoin-qt.exe, ve druhé části za datadir= doplňte novou cestu, kde chcete mít data uložena. Soubor uložte jako něco.bat a vždy spouštějte přes tento dávkový soubor.
  Předtím ale musíte data přesunout – jinak se klient pokusí data znovu vytvářet. Než budete přesouvat, určitě si někam zazálohujte. Klient musí být vypnutý.

  Původní data najdete na systémovém disku v User/AppData/Roaming/Bitcoin – vše co je tam, přesuňte do nového adresáře (e:\backup\btc) přesně jak to bylo (tedy včetně podadresářů).

  Pokud nyní spustíte vytvořený dávkový soubor, klient se rozeběhne a data již bude číst z nového umístění (což také poznáte, že se nebude ptát, kde data jsou ani nebude vytvářet nové soubory v AppData\Roaming\Bitcoin).

  Před jakoukoliv operací doporučuji vždy zazálohovat klienta, minimálně tedy soubor wallet.dat.
  Pěkný den, Marty

 1. 25.2.2017

  […] plnohodnotný klient Bitcoin Core (jen pokud k tomu máte důvod – viz […]

 2. 26.2.2017

  […] plnohodnotný klient Bitcoin Core (jen pokud k tomu máte důvod – viz […]

Napsat komentář